Eğitim Sokağı
Hoşgeldiniz
Ziyaretçi. Kayıt Ol !

Sitemize Dosya Yükleyerek

Destek
Olabilirsiniz


Etiketler
Yazar: musty - Cevaplar: 1 - Görüntüleme: 1979
zemzem suyu
Zemzem suyu hakkında bilinmeyenler

1-)Avrupa`da labaratuarlarda yapilan arastirmaya gore Zemzem suyu diger sulara gore cok daha az kükürt tasimaktadir.

2-) Yine ayni arastirmaya gore diger sulara gore cok daha besleyicidir ve cok daha fazla mineral barindirmaktadir.

3-) Kaynagi henuz bulunamamistir. Nereden geldigi su anki teknolojiye gore bile bilinemiyor.

Yakinlarinda hicbir kuyu yok ve denize de 80 km uzaklikta.Bu sartlarda suyunu denizden veya baska bir kuyudan almasi imkansiz.
Yazar: sokağın velisi - Cevaplar: 0 - Görüntüleme: 2109
Suyu şifaya dönüştüren teknoloji !
Günde 2,5 litre su içtiğimizi varsayarsak bu 60 yılda 54 bin 750 litre su tükettiğimiz anlamına gelir. Yani su, hayatımızdaki en önemli şifa kaynağımız. İçtiğimiz suyun temizliğinden emin olabilirsiniz, peki ya tükettiğimiz su gerçekten sağlıklı mı ?

Sağlığımız ve Alkali İyonize Su

Vücuttaki Asidik Atık Oluşumu
Vücudumuzdaki tüm canlı hücreler atık üretirler. Yiyeceklerimizden aldığımız tüm besinler her bir hücremize dağılır ve bunlar oksijen ile yanarak bize yaşamamız için gereken enerji
Yazar: sokağın velisi - Cevaplar: 0 - Görüntüleme: 2739
Su iyonizerleri içtiğiniz suyu gençlik iksirine dönüştürür
Gerek beslenme yoluyla gerekse metabolizma süreci sırasında vücutta asit birikimi olur. Bu belirli seviyelerde normaldir. Vücut doğal işleyişiyle bunu atar.
Ancak modern yaşam tarzının yaşama soktuğu işleşmiş ve doğal olmayan ürünlerle beslenme, klor, sülfür, fosfor ve iyot yüklü içme suyu, hareketsizlik, stres, kirli hava, yoğun elektromanyetik frekanslar bu asit oranını aşırı derecede yükselterek, vücuttan atılmalarını güçleştirir ve bir kısmı asit birikimi olarak vücutta kalır.

Asit birik
Yazar: sokağın velisi - Cevaplar: 0 - Görüntüleme: 4681
Saf Su Ve Deniz Suyu Arasındaki Fark Nedir?
Deniz suyunun tuzluluğunu oluşturan belli başlı erimiş tuzlar sırasıyla klor, sodyum, sülfatlar, magnezyum, kalsiyum, potasyum bikarbonat ve bromdur. Bilinen tüm elementler deniz suyunda mevcuttur. İçindeki brom ve iyotların klor ile değiştirildiği 1 kg sudaki toplam klor, iyot ve bromun gram olarak miktarına tuzluluk denir. Deniz suyundaki tuzluluk miktarı son zamanlarda daha pratik ve güvenilir olduğu için tuzluluk tayini elektriksel iletkenlik ölçümleriyle yapılmaktadır. Tuzluluk denizlerde g
Yazar: sirlimen - Cevaplar: 6 - Görüntüleme: 4353
Maden Suyu ve Soda farklı şeyler
Diyetisyen Tuba Nergiz, insan beslenmesinde önemli bir yere sahip süt ve mamullerinin tüketiminin asitli içecekler yüzünden azaldığını belirtti. Süt ve süt ürünlerinin sofralarda mutlaka bulunması gerektiğini ifade eden Diyetisyen Nergiz, asit yoğunluğu yüksek olan gazlı içeceklerin bazı sindirim hastalıkları ile kemik rahatsızlıklarını beraberinde getirdiğini belirtti.
Özellikle çocukların asitli içeceklerden uzak tutulması gerektiğini vurgulayan Beslenme Uzmanı Nergiz, sütle birlikte mineral
Türkçe Çeviri : MyBBTürkiye, MyBB, © 2002-2023 MyBB Group.
MyBB Destek: InSiDe