Eğitim Sokağı
Hoşgeldiniz
Ziyaretçi. Kayıt Ol !

Sitemize Dosya Yükleyerek

Destek
Olabilirsiniz


Etiketler
Yazar: sokağın velisi - Cevaplar: 0 - Görüntüleme: 1003
Dün Oldu, Yarın Doğmadı
Dünya bize gülmüyorsa oturup ağlayalım mı? Ağlamaya değen nedir, gülmeye değen nedir değişen dünyada? İzafîliğin resimleri, değişimin sesleri; sevinçleri deliyor, kederleri lezzetlere çeviriyor… Çepe çevre saran üzüntü veya lezzet; bir rüzgârlık serap… Silik sahiplenmeler, sahici olmayan hallerden hallere dönüyor dünya… Durmuyor gidiyor; uzak iklimlere, uzak dünyalara… Dün ya oldu, yarın daha doğmadı… Bugünün sıkışmışlığında kâh o yana kâh bu yana kıvranıp duruyoruz, elde var; hiç… Hiç; hiçbir z
Yazar: sirlimen - Cevaplar: 0 - Görüntüleme: 1579
Kpss ye başvuracaklar için yarın son gün
Lisans düzeyinde sadece A grubu ve öğretmenlik kadroları için yapılacak Kamu Personel Seçme Sınavı'na (KPSS) başvurular yarın sona erecek.

başvurmayı unutmayınız efenim...Arkadas
Yazar: sirlimen - Cevaplar: 0 - Görüntüleme: 1702
Yurt burs kredi başvuruları yarın sona erecek
2009-2010 eğitim-öğretim yılında üniversitelere kayıt yaptıracak öğrenciler, Yükseköğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumunun (YURTKUR) yurtlarında barınmak veya burs ile öğrenim ve katkı kredisi almak için başvurabilecek.

Başvurular, yarın saat 14.00’e kadar kadar kurumun "http://www.kyk.gov.tr" adresli internet sitesinden iletilebilecek.

Yurt başvuru sonuçları 30 Ağustos Pazar günü açıklanacak. Yurt kayıtları ise 31 Ağustos-11 Eylül tarihleri arasında yapılacak ve yurtlar 23 Eylül Çarşamba günü
Yazar: sokağın velisi - Cevaplar: 2 - Görüntüleme: 1460
Dün, Bugün, Yarın...

DÜN, BUGÜN, YARIN...
UMUT EDER BİR YANIM
BU SON DEĞİL BİR BAŞLANGIÇ BİLİYORUM...
Yazar: sirlimen - Cevaplar: 2 - Görüntüleme: 2361
10 bin öğretmenin ataması yarın belli olacak


Milli Eğitim Bakanlığı, 4-14 Aralık tarihleri arasında başvurularını aldığı, ilk atama, açıktan atama, kurumlar arası atama ve milli sporcuların sınavsız olarak Beden Eğitimi alanına atama biçimiyle 10 bin kadroya öğretmen atayacak. Atamalar, yarın saat 10.00 da Bakanlık Başöğretmen Salonu'nda bilgisayar ortamında gerçekleştirilecek.

Sonuçlar aynı gün Bakanlığın http://www.meb.gov.tr ve http://personel.meb.gov
Yazar: sokağın velisi - Cevaplar: 0 - Görüntüleme: 1517
2010 SBS Başvuruları Yarın Başlıyor
SBS sınavı başvuruları 8 Mart Pazartesi 2010 tarihinde başlıyor.Başvurular, 26 Marta kadar sürecek.

Milli Eğitim Bakanı Nimet Çubukçu ''2010 PYBS ve SBS İş ve İşlemleri'' konulu bir genelge yayımladı.

Genelgeye göre, 2010 Yılı Parasız Yatılılık ve Bursluluk Sınavı (PYBS) ile Seviye Belirleme Sınavları (SBS) MEB Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü (EĞİTEK) tarafından yurt içi ve yurt dışı sınav yerlerinde Türkiye saatiyle 10.00'da merkezi sistemle aynı anda gerçekleştirilecek.

PYBS,
Yazar: sirlimen - Cevaplar: 0 - Görüntüleme: 3238
3.sınıf hayat bilgisi dün bugün yarın çalışma yaprağı
3.sınıf hayat bilgisi dün bugün yarın çalışma yaprağı
Yazar: sirlimen - Cevaplar: 8 - Görüntüleme: 3602
İstanbulda 1.kademeye yarın okullar tatil
İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nün, valilik ve tüm kaymakamlıklara gönderdiği yazıda, 1,2,3,4 ve 5. sınıf öğrencilerinin okulların, 6,7, ve 8. sınıflara yapılacak Kazanım Değerlendirme Uygulaması için 6 Mayıs Perşembe günü (yarın) tatil edildiğini açıklandı.

Kazanın sınavı tüm ilköğretim okullarında saat 10.00'da başlayacak ve öğretmenler kendi okullarında görev alacak.

Haber 7
Yazar: sirlimen - Cevaplar: 0 - Görüntüleme: 1653
LYS'ye başvurular yarın sona eriyor
- Yükseköğretime Geçiş Sınavı'nda (YGS) en az bir puan türünden 180 puan barajını aşan ve Lisans Yerleştirme Sınavlarına (LYS) girmek isteyen adaylar için başvuru süresi yarın sona eriyor.

LYS puan türleri ile öğrenci alan yükseköğretim programlarında okumak isteyen adaylar, YGS'ye ek olarak LYS'lerden gerekli olanlara da girecekler.

LYS'ye katılma hakkı kazanan adaylar, beş ayrı kategoride yapılacak LYS'den hangilerine gireceklerine karar verdikten sonra LYS ücretini T.C. Ziraat Bankası,
Yazar: sirlimen - Cevaplar: 2 - Görüntüleme: 1743
10 Bin Öğretmen Ataması Yarın..
Bilgisayar kurasıyla gerçekleştirilecek atamaların sonuçları Milli Eğitim Bakanlığının internet sitesinden öğrenilebilecek… Sınıf öğretmenliği 2 bin 737, İngilizce 795, rehber öğretmenlik 746, okul öncesi öğretmenliği 727 kontenjanla en çok atama yapılacak branşlar olacak.

Atama yapılacak diğer branşlar ve kontenjanları şöyle:
”Ahşap teknolojisi (9 kişi), beden eğitimi (183 kişi) bilişim teknolojileri (215 kişi), biyoloji (111 kişi), büro yönetimi ve sekreterlik (7 kişi), coğrafya (148 kişi
Türkçe Çeviri : MyBBTürkiye, MyBB, © 2002-2019 MyBB Group.
MyBB Destek: InSiDe