Eğitim Sokağı
Hoşgeldiniz
Ziyaretçi. Kayıt Ol !

Sitemize Dosya Yükleyerek

Destek
Olabilirsiniz


Etiketler
Yazar: sokağın velisi - Cevaplar: 0 - Görüntüleme: 1368
Yaşam Cesurları Sever
Yaşanılan şu son dönemde cesur olabilmeye ve cesur kalabilmeye ne çok ihtiyacımız var. Yaşadığımız gördüğümüz ve şahit olduğumuz olumsuzluklar karşısında duyarlı ama bir o kadar da cesaretli olmak gerçekten çok önemli.

Peki değişim ve cesaret nasıl bir dengedir ?

Değiştirebileceğimiz şeyler nelerdir veya bu değişim için nasıl cesaretli olabiliriz? Yaşantımızdaki olumsuzluklara karşı nasıl cesur kalabiliriz?

Cesaret hayatı acısı ile tatlısı ile kucaklamaktır. Cesaret sorumluluk almak ve
Yazar: sokağın velisi - Cevaplar: 6 - Görüntüleme: 3163
Bir Kutu Dolusu Yaşam Gönderiyorum Sana...
Bir kutu dolusu yaşam gönderiyorum sana, sade bir kurdeleyle süslenmiş. Çöz kurdeleyi ve kaldır yavaşça kutunun kapağını..

Kocaman bir fırça ve bin renk koydum kutuya bir cennet resmi yapıp içine gir diye...

Düşler serpiştirdim gizlice, düş kurmayı unutma diye.

Bir tanede elma şekeri yerleştirdim, içindeki çocuğu yeniden tadabil diye...

Güneşin batışını, billur suyun sesini, kırmızıyı, gelinciklerin saflığını, taze ekmeğin kokusunu ve bir gülümsemenin sıcaklığını da sığdırdım.

Yazar: sokağın velisi - Cevaplar: 0 - Görüntüleme: 1758
Yaşam Boyu Öğrenme
Zeka çevreyi seçme, onu biçimlendirme ve ona uyum için gerekli olan zihinsel yeteneklerdir. Bu nedenle, “zeki” diye nitelenen bir davranış, bir çevresel bağlamdan diğerine değişebilmesine rağmen, bu davranışın altında yatan zihinsel süreçler değişmez. Fakat, bununla birlikte, bu süreçlere başvurmada bireyin yeteneği, bulunulan bağlamdan bağlama farklı olabilir.

Zeka ile ilgili olarak 1921 yılında yapılan bir taramada o güne kadar önerilen tanımlarda en yaygın unsurlar olarak; a) üst düzeydeki
Yazar: sirlimen - Cevaplar: 1 - Görüntüleme: 8050
Canlıların yaşam döngüsü etkinlik örnekleri

hazırlayan öğrencilere ve öğretmenlerine teşekkürler:c
Yazar: sokağın velisi - Cevaplar: 2 - Görüntüleme: 1361
Yaşam İlkesi
Yazar: sokağın velisi - Cevaplar: 0 - Görüntüleme: 1791
Değişik Yaşam Ortamlarındaki Bitkiler
Bitkiler ekvatordan kutuplara,karalardan denizlere kadar geniş bir alana yayılmıştır.Bitkiler,bulundukları yerin özelliklerine göre bazı farklılıklar gösterir.Bu farklılık onların ortama uyum sağlamalarından kaynaklanır.

Canlılar,yaşamları için gerekli olan besin maddelerini bulundukları ortamlardan alır.Yaşama ortamları hava,su ve kara ortamları olmak üzere üç türdür.

Yaşama ortamı olarak hava

Hava ortamı başlı başına bir barınak olmaktan ziyade karışımındaki gazlar nedeniyle önem taşı
Yazar: Fidansss - Cevaplar: 0 - Görüntüleme: 2018
Günlük yaşam becerileri
GÜNLÜK YAŞAM İŞLEVLERİ KONUSUNDA EĞİTİME BAŞLAMADAN ÖNCE DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN NOKTALAR

Çocuklarınıza günlük yaşam becerileri kazandırmayı kolaylaştırmak için izlenmesi gereken bazı yol ve yöntemler vardır:
Eğitim süresi 8-10 hafta olmalıdır . Çocuğunuza günde en az iki defa ve önce 2-5 dk sonra giderek artan bir şekilde en az 5-20 dk zaman ayırmalısınız (Bu süre çocuğun kişilik özellikleri , psikolojik durumu , anne babanın çalışıp çalışmaması vb gibi etkenlere göre değişebilir).
Çocuğun
Yazar: sokağın velisi - Cevaplar: 0 - Görüntüleme: 1413
Biyografi (Yaşam Öyküsü)
Bilim, sanat, edebiyat, siyaset, ticaret, spor gibi alanlarda başarılı olmuş, yaptıkları ve eserleriyle yaşadıkları döneme iz bırakmış, ünlenmiş kişilerin hayatlarının anlatıldığı eserlere “biyografi” denir.

Biyografilerde kişinin yaşam öyküsü bir başkası tarafından anlatılır.

“Biyografi” teriminin Türkçe karşılığı “hayat hikâyesi” veya “yaşam öyküsü”dür. “Biyografi” sözcüğünün kökeni, Yunanca “bios” (hayat) ve “grafien” (yazmak) sözcüklerinin birleşiminden gelmektedir.

Biyografilerd
Yazar: sokağın velisi - Cevaplar: 0 - Görüntüleme: 1945
Yaşam İçin Gerekli Olan Elementler
Yaşayan hücreler içinde hemen tüm elementler bulunabilirse de, aslında, doğadaki 92 elementten yalnızca birkaçı organizmanın değişmeyen yapı öğeleridir (ya da metabolizmasında temel rol oynarlar).Biyolojik önem taşıyan elmentlerin çoğunun atom ağırlıkları ve atom sayıları küçüktür.Bunlardan karbon, karbon atomlarının oluşturduğu uzun zincirler ya da halkalar biçiminde, kendi başına görev yapar.Bu zincir ve halkalar bazen, büyük ve karmaşık organik moleküllerin temel yapısıdır ve yalnızca yaşama
Yazar: sokağın velisi - Cevaplar: 0 - Görüntüleme: 1428
Yaşam Öğrenme ve Eğitim
Eğitim, toplumsal iş gücü kapasitesinin sistemli bir şekilde geliştirilmesinin en önemli araçlarından başta gelenidir. Toplumun iş gücü potansiyeli eğitim sayesinde işlenip geliştirilebilir. Ancak eğitim sistemli bir şekilde ömür boyu süren bir süreç değildir. Sistemli eğitim faaliyeti eğitim sisteminin belirlediği süreçle sınırlıdır. Eğitim sistemi öğretim kademeleri olarak basamaklandırılır. Bu basamaklandırma bir bakıma eğitim sisteminin yapısını da oluşturur. Eğitim sisteminin yapısı içinde
Türkçe Çeviri : MyBBTürkiye, MyBB, © 2002-2019 MyBB Group.
MyBB Destek: InSiDe