Eğitim Sokağı
Hoşgeldiniz
Ziyaretçi. Kayıt Ol !

Sitemize Dosya Yükleyerek

Destek
Olabilirsiniz


Etiketler
Yazar: bilgeturk - Cevaplar: 3 - Görüntüleme: 2712
Yazlık Kıyafet Uygulaması 15 Mayıs'ta Başlıyor
İŞTE 2007 YILINDA YAYIMLANAN GENELGENİN TAM METNİ

26 Mayıs 2007 tarihli Resmi Gazetede yayımlanmıştır.

GENELGE 2007/14

Kamu kurum ve kuruluşlarında görevli personelin kılık ve kıyafeti ile klimaların ayarlanmasına yönelik hususlar 2006/14 sayılı genelge ile belirlenmişti.

Hava sıcaklıkları ile ilgili tahminler dikkate alınarak; sıcaklıkların bunaltıcı düzeylere yükselmesi nedeniyle çalışma koşullarında oluşabilecek olumsuzlukların giderilmesi, hava şartlarından kaynaklanabilecek veri
Yazar: sirlimen - Cevaplar: 0 - Görüntüleme: 1002
Ta Uzak YollardanYazar: sirlimen - Cevaplar: 0 - Görüntüleme: 1997
YGS'ye başvurular, 18 Ocak'ta başlayacak


YÖK Genel Kurulu sona erdi. Genel Kurul sonrasında yapılan yazılı açıklamada; YGS ile Lisans Yerleştirme Sınavı'na (LYS) ilişkin kılavuzun görüşüldüğü ve karara bağlandığı belirtildi.

Açıklamaya göre, YGS için başvuru tarihleri 18 Ocak-12 Şubat 2010, LYS için başvuru tarihleri 5-14 Mayıs 2010 olarak belirlendi. YGS, 11 Nisan 2010'da, LYS ise 19-20 Haziran 2010 ve 26-27 Haziran 2010 tarihlerinde yapılacak. Buna göre:

LYS 1 (Ma
Yazar: sirlimen - Cevaplar: 3 - Görüntüleme: 2862
Muş'ta 1 yaşında ilkokul diploması sahibi olanlar var
Muş Milli Eğitim Müdürü İlhami Bayraktar, bölgede çocukların kimlik yaşı ile fiziki yaşı arasında büyük farklar olduğunu belirterek, "Muş’ta 1 yaşında diploma sahibi olanlar var. Hatta ilköğretim çağında gözüküyor, adresine gittiğimizde çoluk çocuk sahibi biriyle karşılaşıyoruz" dedi.

Bayraktar, makamında düzenlediği basın toplantısında, bölgede gerçek yaşı ile kimlik yaşı birbirinden farklı olan, gerçekte 14 yaşında ancak nüfusa yeni kaydedildiği için yaşı çok küçük olan çocukların bulunduğu
Yazar: sirlimen - Cevaplar: 0 - Görüntüleme: 1746
Ağustos'ta 31 bin öğretmen atanacak
Milli Eğitim Bakanı Nimet Çubukçu, Ağustos'ta 31 bin öğretmen daha atayacaklarını duyurdu. Bakan Çubukçu, öğretmen adaylarından da fedakarlık isteyerek zorun hizmet bölgesi tartışmalarına açıklık getirdi.

Bakan Nimet Çubukçu, Konya'nın Karapınar İlçe Belediye Başkanı Mehmet Mugayıtoğlu'nu makamında ziyaret etti. Mugayıtoğlu, Bakan Çubukçu'dan, Karapınar'ın öğretmenler için zorunlu hizmet bölgesi ilan edilmesini istedi.

Çubukçu da bir bölgenin zorunlu hizmet bölgesi olabilmesi için belli k
Yazar: sirlimen - Cevaplar: 3 - Görüntüleme: 2305
30 bin öğretmenin ataması 6 Aralık'ta yapılacak
BASIN AÇIKLAMASI

Bilindiği gibi Ağustos ayında yapılması planlanan 30 bin kadrolu öğretmen alımı KPSS’ye ilişkin yürütülen soruşturma nedeniyle, başvuruda bulunan öğretmen adayları açısından telafisi güç hukuki ihtilafların doğmaması adına durum netleşinceye kadar ileri bir tarihe ertelenmişti. Tekrarlanan KPSS Eğitim Bilimleri Sınavı sonuçlarının netleşmesi üzerine Milli Eğitim Bakanlığı tarafından belirlenen atama takvimi aşağıdadır;

5-12 Kasım 2010 tarihleri arasında kontenjanların günc
Yazar: sirlimen - Cevaplar: 1 - Görüntüleme: 1726
Şubat'ta atama yapılacak mı?
Milli Eğitim Bakanı Çubukçu'ye en çok merak edilen soruları sorup hangi konuda ne düşündüğünü sorduk.
Verdiği cevaplardan bazıları özellikle öğretmenlerin çok hoşuna gitmeyebilir. Ama bazıları da ileriye yönelik çok önemli gelişmelerin habercisi olabilir.

Çubukçu'nun en iyi yönü, her türlü eleştiriye açık olması. Dünkü sohbette de kendisine yöneltilen tüm eleştirilere ve merak edilen soruları sorduk.

Tek tek cevapladı. Kararlı olduğu konularda kesinlikle geri adım atmadı.

Bu yüzden
Yazar: sirlimen - Cevaplar: 0 - Görüntüleme: 1657
MEB: Şubat'ta öğretmen ataması yapılmayacak
BASIN AÇIKLAMASI

2011 yılı Şubat ayında atama bekleyen öğretmen adayları hakkında çıkan haberlerle ilgili olarak aşağıdaki açıklama yapılmıştır;

Milli Eğitim Bakanımız Sayın Nimet Çubukçu tarafından Şubat ayında atama yapılmayacağı defalarca açıklanmasına rağmen, bazı köşe yazarlarının, konuyu çarpıtarak ele aldığı gözlemlenmiştir. Şubat ayı içinde atama yapılmayacağı tarafımızdan, 31 Aralık 2009 ve 26 Ocak 2010 tarihinde yapılan basın açıklamalarıyla da duyurulmuş ve 2010 yılında Şubat ay
Yazar: sirlimen - Cevaplar: 1 - Görüntüleme: 1753
Şubat'ta 17 bin öğretmen atanacak
Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer, şubat ayında 17 bin kadrolu öğretmen alınacağını bildirdi.

Dinçer, MEV Gökkuşağı Eçem Anaokulu ve İlköğretim Okulunda düzenlenen karne töreninin ardından gazetecilere açıklamalarda bulundu.

Hükümet olarak yapılan çalışmalardan sonra şubat ayında 17 bin öğretmen almaya karar verdiklerini bildiren Dinçer, ''17 bin öğretmenimizi şubat ayında, ikinci dönemin başında hemen yetiştirecek şekilde bürokratik işlemleri tamamlayacağız ve öğretmelerimizi bu süreçte ala
Yazar: sirlimen - Cevaplar: 0 - Görüntüleme: 1767
YURTKUR başvuruları 5 Ağustos'ta sona eriyor
YURTKUR başvuruları 5 Ağustos'ta sona eriyor
Türkçe Çeviri : MyBBTürkiye, MyBB, © 2002-2020 MyBB Group.
MyBB Destek: InSiDe