Eğitim Sokağı
Hoşgeldiniz
Ziyaretçi. Kayıt Ol !

Sitemize Dosya Yükleyerek

Destek
Olabilirsiniz


Etiketler
Yazar: sokağın velisi - Cevaplar: 5 - Görüntüleme: 1567
Söyleyin Ona Unutmasın...
Git istediğin miktarca uzaklara.Benden sana artık dilediğince izin! gitmeye karar vereni,kimsenin alıkoyamayacağını ikimizde biliyorduk. Bile bile yaşıyorduk kaçak zamanları.Öyleyse zamanın gitmeye yakın bitimlerinde,son kez baksaydın ya gözlerime.Baktığın zaman nefret değil de, pişmanlık olsaydı keşke sözlerinde.


Gidiyorsun öyle mi? Sen bana hiç gelmedin ki.
Susuyorsun öyle mi? Sen benimle hiç yürekten konuşmadın ki.


Sen giderken durdurdum zamanı! Arkanı döndüğün an dünya dolanmıştı
Yazar: Fidansss - Cevaplar: 0 - Görüntüleme: 2069
KEKEME BİR ÇOCUĞUM VAR, ONA NASIL YARDIMCI OLABİLİRİM?
Kekemelik, çocuklarda genellikle okul öncesi yaşlarda ortaya çıkan, altını ıslatma, kıskançlık, yeme bozuklukları, tırnak yeme, parmak emme gibi bir uyum ve davranış bozukluğudur. Kekemelik, eğer herhangi bir organik bozukluğa bağlı değilse, psikolojik kökenlidir. Psikolojik kökenli olmayan kekemelik ve konuşma problemleri bir uyum ve davranış bozukluğu olarak kabul edilemez.
Genellikle, çocuklarda 2-4 yaşları arasında ortaya çıkan kekemeliğin farklı sebepleri vardır. Bu sebepler çok çeşitli ol
Yazar: Fidansss - Cevaplar: 0 - Görüntüleme: 2185
ÇOCUĞUM SOLAK ONA NASIL YARDIMCI OLABİLİRİM?
"Bebeğimin her iki eliyle de eşyaları alıp oyuncaklarına uzandığına dikkat ettim. Sağ elini kullanması için onu yönlendirmeli miyim? "

Azınlıkta olanlara eşitsiz davranılan bir dünyada yaşıyoruz. Solaklar yaklaşık %10 oranında bir azınlığı oluştururlar ve bu ayrımdan nasiplerini alırlar. Pek çok kaplar, ütüler, patates soyacakları, makaslar ve masa düzenleri sağ elini kullananlara göre yapılmıştır. Solaklar yemek masalarında dirsek dirseğe çarpışmaya ve kendilerine ters gelen elleriyle el sı
Türkçe Çeviri : MyBBTürkiye, MyBB, © 2002-2019 MyBB Group.
MyBB Destek: InSiDe