Eğitim Sokağı
Hoşgeldiniz
Ziyaretçi. Kayıt Ol !

Sitemize Dosya Yükleyerek

Destek
Olabilirsiniz


Etiketler
Yazar: sokağın velisi - Cevaplar: 0 - Görüntüleme: 1502
Dün Oldu, Yarın Doğmadı
Dünya bize gülmüyorsa oturup ağlayalım mı? Ağlamaya değen nedir, gülmeye değen nedir değişen dünyada? İzafîliğin resimleri, değişimin sesleri; sevinçleri deliyor, kederleri lezzetlere çeviriyor… Çepe çevre saran üzüntü veya lezzet; bir rüzgârlık serap… Silik sahiplenmeler, sahici olmayan hallerden hallere dönüyor dünya… Durmuyor gidiyor; uzak iklimlere, uzak dünyalara… Dün ya oldu, yarın daha doğmadı… Bugünün sıkışmışlığında kâh o yana kâh bu yana kıvranıp duruyoruz, elde var; hiç… Hiç; hiçbir z
Yazar: sirlimen - Cevaplar: 2 - Görüntüleme: 2652
Matematik onların en sevdiği ders oldu
Sakarya'da görev yapan öğretmen Mehmet Ali Çınar'ın geliştirdiği proje sayesinde 1. sınıf öğrencileri 6 basamaklı sayılarla matematikte temel işlemleri yapabiliyor.

Pamukova ilçesinde bulunan Pamukova 75. Yıl İlköğretim Okulu'nun birinci sınıf öğrencilerinin matematik bilgisi şaşırtıyor. 33 yıllık öğretmen Mehmet Ali Çınar'ın geliştirdiği projesi sayesinde öğrenciler, 6 basamaklı sayıları topluyor, bölüyor, çarpıyor, geometriden anlıyor.


[img]http://fotogaleri.haber7.com/inner//357220090
Yazar: sirlimen - Cevaplar: 0 - Görüntüleme: 2707
Liseler için kayıt tarihleri belli oldu
Yerleştirme Komisyonları'' kurulacak. Bu komisyonlar okulların kayıt bölgeleri ile öğrenci kontenjanlarını, ilgili okul müdürleri ile koordineli belirleyerek, duyurusunu yapacak. Kontenjanlar belirlenirken sınıf mevcutları 40'ı aşmayacak. Okullar, http://e-okul.meb.gov.tr adresinden komisyonca belirlenen kontenjanları programa kaydedecek.

Öğrenci aday kayıtları, genel lise ve meslek lisesi müdürlüklerince 3-28 Ağustos arasında yapılacak. Genel liselere aday kayıt işlemleri genel lise müdürlük
Yazar: muallim - Cevaplar: 4 - Görüntüleme: 3396
Görme engelli genç Türkiye 176. oldu
Adana'da görme engelli genç, dershane öğretmeninin özel ilgisi ve ablasının kaset kaydına aldığı ders notları sayesinde ÖSS'de sözel-2 puan türünde Türkiye 176'ncısı oldu.


Görme engelli Sercan Aydın (18), eğitim gördüğü dershaneye gelerek, öğretmenleri ve idarecilerine destekleri nedeniyle teşekkür edip sevincini paylaştı.

İlköğretimin ardından 75. Yıl Anadolu Lisesi'ni kazanan Aydın, matematik derslerinde şekilleri yorumlayamadığı ve sınavlarda başarılı olamadığı için Şakirpaşa Lisesi'n
Yazar: sirlimen - Cevaplar: 2 - Görüntüleme: 2756
Çobanlık Yaparak Üniversiteli Oldu
Kastamonu´nun Hanönü ilçesinde çobanlık yapan Arzu Tunç, üniversiteyi kazandı.

Hanönü ilçesinin Gökbelen köyünde yaşayan 8 çocuklu bir ailenin beşinci çocuğu olan Arzu Tunç, Kastamonu Anadolu Kız Meslek Lisesi´nden geçen yıl mezun oldu.

Geçen yıl üniversiteyi kazanamayınca maddi durumu iyi olmayan ailesine yardımcı olmak amacıyla çobanlık yapmaya başladığını anlatan Tunç, ´´Çobanlık yaparken boş durmadım. Kitaplarımı yanıma alıp, her gün hem çobanlık yaptım hem de derslerime çalıştım´´ d
Yazar: sokağın velisi - Cevaplar: 0 - Görüntüleme: 1890
Yüreğim Çok Kırılgan Oldu
Yüreğim neden böyle kırılgan oldu Ya Rab!
Ben ki, senin iznin kaabilinde tüm tasalara göğüs gererdim.
Peygamber hatırası bir tebessümle karşılık verirdim
Elini kaldırıp üstüme yürüyene bile…
sabrederdim.

……….Ve sen Ya Rab!
Yine senin lütfun ile sahip olduğum bu ahlaka şükretmem için hep izin verdin.
Korumam için hep yardım ettin.
Gün olmadı ki, bu davranışlarımın karşılığında
Katından bir ödül bulmayayım…
Gün olmadı ki, dilimden düşmediğin anlarda
Tebessüme dönüşmesin bah
Yazar: sirlimen - Cevaplar: 0 - Görüntüleme: 2335
yeni kpss sınavının tarihi belli oldu
Yazıcı, lisans mezunlarının sınavının 10-11 Temmuz’da, ortaöğretim mezunlarının sınavının ise 26 Eylül 2010’da yapılacağını ifade etti.

Star
Yazar: sirlimen - Cevaplar: 1 - Görüntüleme: 3283
Sınavlarda öğretmenlerin alacağı ücret belli oldu
Merkezi sistem sınavlarından ÖSYM sınavlarında öğretmene 91 TL, MEB sınavlarında 43 TL, AÖF sınavlarında ise 143 TL ödenecek.

2010 Yılı Bütçe Kanunu’nun K Cetvelinde yayımlanan katsayılara göre 2010 yılı içerisinde MEB tarafından yapılan MTSS (Motorlu Taşıt Sürücü Kursu Sınavı), Açık Öğretim, Seviye Belirleme Sınavı (SBS) ve benzeri ile ÖSYM tarafından yapılan LYS, KPSS, ÜDS ve benzeri sınavlarda görev alan personellere ödenecek ücretler belirlendi.

Yapılan düzenlemeye göre belirlenen kats
Yazar: sirlimen - Cevaplar: 0 - Görüntüleme: 2232
Öğrenciler yazdı, film oldu
Mustafa Necati İlköğretim Okulu öğrencilerinin yazdığı öyküler, Selçuk Üniversitesi (SÜ) İletişim Fakültesi öğrencileri tarafından kısa metrajlı filme dönüştürüldü.

Selçuk Üniversitesi İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Haluk Hadi Sümer, Konya Gazeteciler Cemiyeti'nde düzenlediği basın toplantısında 'Karların İlk Aşkı' adlı kısa film projesine ilişkin bilgi verdi. Prof. Dr. Sümer, fakülte olarak Türkiye'de ilk defa yapılan bir projeye Mustafa Necati İlköğretim Okulu ile ortaklaşa imza attıkl
Yazar: sirlimen - Cevaplar: 343 - Görüntüleme: 125562
2010 İl içi ve İl Dışı Tayinler belli oldu-sonuçlar açıklandı
Evet Arkadaşlar 2010 il içi ve il dışı atamalar Mayıs ayında yapılacak...Ne zaman açılacağı tarih olarak tam net değil...Yeni yönetmelik yetişecek mi yetişmicek mi bilinmiyor şu an tam olarak...

Sizden bu başlık altına istediklerimiz...

1- hangi ile isticeksiniz?
2- Elinizde varsa il dışı yer değiştirme puanları
3- Tavsiye ettiğiniz yerler

Slmeq1
Türkçe Çeviri : MyBBTürkiye, MyBB, © 2002-2022 MyBB Group.
MyBB Destek: InSiDe