Eğitim Sokağı
Hoşgeldiniz
Ziyaretçi. Kayıt Ol !

Sitemize Dosya Yükleyerek

Destek
Olabilirsiniz


Etiketler
Yazar: sirlimen - Cevaplar: 0 - Görüntüleme: 2416
Akarsularda kapma olayı
A100
Yazar: Mavi Ay - Cevaplar: 9 - Görüntüleme: 3897
bir olayı ısıtıp ısıtıp karşı tarafın önüne koyar mısınız
bir olayı ısıtıp ısıtıp karşı tarafın önüne koyar mısınız
Yazar: sokağın velisi - Cevaplar: 0 - Görüntüleme: 1774
İşitme Olayı ve Ses Düzeyi İlişkisi
Ses kaynakları tarafından üretilen seslerin duyulup duyulmaması, gürültü oluşturup oluşturmadığı veya işitme sağlığına zarar verip vermediği, ses şiddetinin miktarına yani ses düzeyine bakılarak belirlenir.
Ses düzeyi fazla olan bir sesin frekansı küçük ya da büyük olabilir. (Gök gürültüsünün frekansı 50 Hz, arının çıkardığı sesin frekansı 1000 Hz dir). Sesin şiddeti, sesin frekansına göre değil, ses dalgalarının genliğine yani ses düzeyine göre belirlenir.
Ses düzeyi birimi desibeldir, dB ile
Yazar: sokağın velisi - Cevaplar: 0 - Görüntüleme: 2682
Yankı Olayı Nasıl Gerçekleşir?
Ses dalgalarının sert bir yüzeye çarpıp kaynağına geri dönmesine yankı denir. Yankı olayının gerçekleştiğinin anlaşılabilmesi için ses kaynağı ile sesin çarptığı engel arasındaki uzaklık hava ortamında en az 17 m olmalıdır.
(Ses kaynağından yayılan ses dalgaları hem doğrudan hem de bir yüzeyde yansıma yani yankılanma sonucu kulağa gelir. Ses kaynağı ile yüzey arasındaki uzaklık 17 m’ den daha az olursa kaynaktan yayılıp kulağa gelen ses ile yankılanma yani yansıma sonucu kulağa gelen ses birb
Yazar: sokağın velisi - Cevaplar: 0 - Görüntüleme: 3120
Görme Olayı - Resimli Anlatım
Yazar: sokağın velisi - Cevaplar: 0 - Görüntüleme: 2533
İşitme Olayı - Resimli Anlatım
Yazar: sokağın velisi - Cevaplar: 0 - Görüntüleme: 1329
Sahip Zanneden Annenin Olayı
Biz anne babalar, çoğumuz içimizde şöyle bir duygu hissederiz: “Bu çocuk benim çocuğum, onu ben doğurdum, büyüttüm, ne emekler verdim, neler çektim. Evet, bu benim çocuğum, öyleyse ona istediğim gibi davranabilirim”“Bu benim çocuğum, öyleyse ona istediğim gibi davranabilirim”Bu ana fikri bir düşünce olarak düşünsek, çoğumuz yanlış olduğunu anlarız aslında, desteklemeyiz. Ama bu fikrin bize gelişi, düşünce değil duygularla olur. Duygularla olunca, yanlışlığı anlamak için mutlaka a
Türkçe Çeviri : MyBBTürkiye, MyBB, © 2002-2019 MyBB Group.
MyBB Destek: InSiDe