Eğitim Sokağı
Hoşgeldiniz
Ziyaretçi. Kayıt Ol !

Sitemize Dosya Yükleyerek

Destek
Olabilirsiniz


Etiketler
Yazar: sokağın velisi - Cevaplar: 0 - Görüntüleme: 1234
Okulun çocuğa kattıkları
Okul ortamı çocuk için sadece bir öğretim kurumu değildir. Çocuk yaşıtları ile iletişime girmeyi öğrenir, sorumluluklar alır, arkadaş gruplarına katılır, öğretmenleri ve diğer otorite figürleri ile ilişkilerinin sınırlarını ayarlar, hedefler koyar, başarının hazzını tadar, başarısızlığı tolere etmeyi öğrenir.
Öğrenme bozukluğu nasıl tedavi edilir?

Öğrenme güçlüğü yaşayan çocukların öğrenme süreçleri farklıdır. Erken dönemde teşhis edilip, gereken tedavi ve eğitim alınması gereklidir. Tanı k
Yazar: sokağın velisi - Cevaplar: 0 - Görüntüleme: 2020
Veliler Okulun İlk Günlerinde Neler Yapmalı?
•Okulun ilk günü okula çok erken gitmemeye çalışın.Mümkünse çocuğu okula sizin yerinize bir başkası götürsün, çünkü sizden ayrılması çok zor olabilir ama fazla bağımlılığı olmadığı birinden ayrılmak daha kolay olacaktır.
•Eğer çocuğunuz okulda ağlamaya başladıysa onu çok fazla zorlamayın ve eve getirin.Onu orada bırakmak alışmasını kolaylaştırmadığı gibi okuldan nefret etmesine de yol açabilir.
•Kendisini yalnız hissetmemesi için çok sevdiği bir eşyasını (oyuncak ayısı, ailesinden birinin re
Yazar: sirlimen - Cevaplar: 4 - Görüntüleme: 2811
32 bin okulun temizliği özel sektöre ihale edilecek
Milli Eğitim Bakanlığı, ilköğretim okullarında temizlik hizmetlerinin hizmet satın alınarak yapılmasını kararlaştırdı. Artık okullarda temizlik parası toplanmayacak

Her gün okşayarak pırıl pırıl okullara gönderdiğimiz çocuklarımızın okul dönüşünde yakındıkları, "okulun tuvaletleri pis, sınıflar kirli, okulun suyu temiz değil" yakınmaları artık sona eriyor. Milli Eğitim Bakanlığı bu amaçla ilk defa 2011 yılı Merkezi Yönetim bütçesinden ödenek tahsisi yaptı. Tahsis edilen ödenek 81 ilin özel id
Yazar: bilgeturk - Cevaplar: 4 - Görüntüleme: 2862
1203 okulun hizmet puanında değişiklik
1203 okulun hizmet puanında değişiklik

Milli Eğitim Bakanlığı, eğitim ve öğretime yeni açılan veya adı ve kodu değişen ya da dönüştürülen okullara ait hizmet puanı listesi yayımladı. Şubat 2011 Tebliğler Dergisinde 1203 okul yer aldı.

Hizmet alanı, yerleşim yeri ve hizmet puanları değişen eğitim kurumları, 01.01.2011 tarihih esas alınarak değerlendirilecektir.

http://www.memurlar.net/haber/194940/

[url=http://www.memurlar.net/common/documents/3489/1203okul.doc]1203 okulu görmek için
Yazar: sirlimen - Cevaplar: 0 - Görüntüleme: 1322
Okulun ilk günlerinde aileler ne yapmalı?
AİLELER NE YAPMALI?-
Okulla ilgili olarak çocuğu bilgilendirin.
- Okul çıkışında onu tam zamanında alacağınızı ya da servise bineceğini, evde mutlaka karşılayacak bir kişinin olduğunu açıklayın.
- Gerekirse sınıf arkadaşlarından bazıları ile tanışın ve ders programını inceleyin.
- Sakin kalmaya çalışarak ona güven verin. Kaygı, özellikle ebeveynle çocuk arasında bulaşıcıdır. Çocuk, kaygı duyduğu, canı sıkıldığı her durumda ne kadar endişelendiğinizi anlamak için size bakacak ve endişeli old
Türkçe Çeviri : MyBBTürkiye, MyBB, © 2002-2019 MyBB Group.
MyBB Destek: InSiDe