Eğitim Sokağı
Hoşgeldiniz
Ziyaretçi. Kayıt Ol !

Sitemize Dosya Yükleyerek

Destek
Olabilirsiniz


Etiketler
Yazar: sirlimen - Cevaplar: 1 - Görüntüleme: 1918
Çubukçu: Katsayı kararı Anayasaya uygun
YÖK'ün aldığı üniversite sınavında meslek liselerinin ve imam hatiplerin önünü açan eşit katsayı kararına Milli Eğitim Bakanı Nimet Çubukçu'dan ilk yorum geldi.

Bakan Çubukçu, katsayıyı kaldıran uygulamayı doğru bulduğunu açıkladı.

Gazetecilerin sorularını yanıtlayan Bakan Çubukçu, "Katsayı değişikliğinin ülkemize, ortaöğretime çok önemli katkılar sağlayacağına inanıyorum. Zira öyle söylendiği gibi değil. Çok uzun ve kapsamlı bir çalışmanın sonucunda öğrencilerimizi hem hak eşitliği anlamı
Yazar: Mavi Ay - Cevaplar: 42 - Görüntüleme: 14350
kararı siz verin
“Kararı Siz Verin”

Tokmağın inişi, kurnaz avukatların yorulmak bilmeyen çeneleri, karar okunurken çöken sessizlik … Bir mahkeme salonundan daha fazla dramatik olmayı başaran çok az film sahnesi vardır.. Zekaların çarpıştığı gerilim dolu savaş alanında kimi zaman doğru ile yanlışl arasındaki çizgi bulanıklaşır ve bu karışıklıkta kanun ve adalet kaybolur.
Mahkeme salonunda geçen bir filmde aktörsünüz, aşağıdakilerden hangisini oynardınız.?
ve neden...
değerli sokak sakinleri bazılarınız
Yazar: sirlimen - Cevaplar: 3 - Görüntüleme: 2440
Uzlaştırma Kurulunun memur maaş zammı kararı
Uzlaştırma kurulu memurlar için ilk altı aylıkta taban aylıklarına 16 TL, ikinci altı aylıkta 22 TL artış yapılması gerektiği kararına vardı.
Yazar: sirlimen - Cevaplar: 0 - Görüntüleme: 1872
KPSS de savcılık kararı bekleniyor
YÖK Başkanı Yusuf Ziya Özcan, KPSS'de kopya iddialarıyla ilgili, "İptal konusu için savcılığın kararını bekleyeceğiz" dedi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, YÖK Başkanı Yusuf Ziya Özcan'ı kabul etti.

YÖK Başkanı Özcan, Başbakanlık Merkez Bina'da gerçekleşen görüşmenin ardından, çıkışta gazetecilerin, 2010 yılı KPSS'deki kopya iddialarının ardından sınavın iptal edilip edilmeyeceği sorusu üzerine, "İptal konusu için savcılığın kararını bekleyeceğiz" dedi.
Yazar: sirlimen - Cevaplar: 0 - Görüntüleme: 2302
Okul müdürlüğünün kazanılmış hak olmadığına dair Anayasa Mahkemesi kararı
30 Ekim 2010 CUMARTESİResmî GazeteSayı : 27744

ANAYASA MAHKEMESİ KARARI

Anayasa Mahkemesi Başkanlığından:

Esas Sayısı : 2007/83

Karar Sayısı : 2010/28

Karar Günü : 4.2.2010

İTİRAZ YOLUNA BAŞVURAN : Kayseri 1. İdare Mahkemesi

İTİRAZIN KONUSU : 26.1.2006 günlü, 5450 sayılı Kamu Kurum ve Kuruluşlarına Bağlı Okulların Millî Eğitim Bakanlığına Devredilmesi ile Bazı Kanunlarda ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun’un 5. maddesinin 2. fıkrasının üçüncü
Yazar: by_jumi - Cevaplar: 0 - Görüntüleme: 1973
Sözleşmeli öğretmene yolluk kararı

Sözleşmeli Öğretmene Yolluk


Sözleşmeli öğretmene yolluk verilir mi? Milli Eğitim Bakanlığı bu soruya “Danıştay 5′inci Dairesinin 2010/1683 esas sayılı kararı üzerine Maliye Bakanlığınca yeni bir düzenlemenin henüz yapılmamış olması nedeniyle, Maliye Bakanlığınca yeni bir düzenleme yapılıncaya kadar sözleşmeli personele sürekli göreve ilişkin harcırah ödenemeyeceği değerlendirilmektedir.” şeklinde yanıt vermektedir.

657 sayılı Yasanın 4-b maddesi uyarınca sözleşmeli öğretmen olarak
Yazar: sirlimen - Cevaplar: 2 - Görüntüleme: 3655
Öğrencilerin Derse Gelmediği Zaman Kesilen Ek Derslerle ilgili mahkeme kararımemurlar.net
Yazar: sirlimen - Cevaplar: 2 - Görüntüleme: 1893
YÖK'ten ''Katsayı'' kararı
YÖK Genel Kurulu'nda alınan kararla, üniversiteye giriş sınavında yerleştirme puanlarının hesaplanmasında kullanılan katsayı uygulamasının ''kaldırıldığı'' bildirildi.
YÖK Genel Kurulu, Prof. Dr. Yusuf Ziya Özcan başkanlığında dün toplandı. Halen devam eden toplantıdan sürpriz bir karar çıktı.

Yetkililerden edinilen bilgiye göre, toplantıda üniversiteye giriş sınavında yerleştirme puanlarının hesaplanmasında kullanılan katsayı uygulaması ele alındı.

Katsayı uygulamasının her aday için 0.1
Yazar: sirlimen - Cevaplar: 0 - Görüntüleme: 1863
Okul sütü programına dair Bakanlar Kurulu Kararı yayımlandı
25 Mart 2012 PAZARResmî GazeteSayı : 28244

BAKANLAR KURULU KARARI

Karar Sayısı : 2012/2957

Ekli “Okul Sütü Programı Uygulama Esasları Hakkında Karar”ın yürürlüğe konulması; Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığının 10/1/2012 tarihli ve 636 sayılı yazısı üzerine, 5488 sayılı Tarım Kanununun 19 uncu maddesine göre, Bakanlar Kurulu’nca 16/1/2012 tarihinde kararlaştırılmıştır.

OKUL SÜTÜ PROGRAMI UYGULAMA ESASLARI HAKKINDA KARAR

Amaç ve kapsam

MADDE 1- (1) Bu Kararın amacı; Gıda, Tarı
Yazar: sirlimen - Cevaplar: 0 - Görüntüleme: 1371
Şube Müdürlüğü Sınavında İptal Kararı
[color=#333333][size=small][font=Roboto, Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif]Isparta İdare Mahkemesinin 2014/508 Esas, 2015/169 Karar sayılı ve 19.02.2015 tarihli kararında; “(…) Milli Eğitim Bakanlığı Taşra Teşkilatı Şube Müdürlüğü Görevde Yükselme Sınavına katılanların yazılı ve sözlü puanları beraber değerlendirilmek suretiyle başarı sıralamasının belirlenmesi gerektiğinden, davacının sadece sözlü sınav puanı esas alınmak suretiyle başarısız sayılmasına ilişkin dava konusu işlemde hukuka uya
Türkçe Çeviri : MyBBTürkiye, MyBB, © 2002-2020 MyBB Group.
MyBB Destek: InSiDe