Eğitim Sokağı
Hoşgeldiniz
Ziyaretçi. Kayıt Ol !

Sitemize Dosya Yükleyerek

Destek
Olabilirsiniz


Etiketler
Yazar: tuba86250 - Cevaplar: 5 - Görüntüleme: 2108
İlişkileri Zora Sokan İnanışlar...
* YANLIŞ: Eski partnerinize karşı güçlü hisleriniz varsa, yeni birine aşık olamazsınız.
İnsanlar yaşamları boyunca birden fazla kişiye aşık olabilir. Eski partnerinize karşı hala güçlü hisler besliyorsanız, bu sizin kabahatiniz değil. Bu belki de yeni sevgilinizde bulamadığınız bir takım özelliklerle ilgilidir. Bu sizin yeni birine aşık olamayacağınızı göstermez.

* YANLIŞ: Doğru insanla karşılaşınca bunu kesinlikle anlarsınız.
Bir partiye katılırsınız ve salonun öbür ucunda ayakta duran ve
Yazar: sokağın velisi - Cevaplar: 0 - Görüntüleme: 1717
İletişim ve İnsan İlişkileri
İletişim; duygu ve düşüncelerin söz,yazı ya da daha değişik yollarla başkalarına aktarılmasıdır. Başka bir tanıma göre; bizim başkalarını, başkalarının da bizi anlama sürecidir.

İnsanlarda İletişim

İnsan jest ve mimiklerini kullanan ,gelişmiş refleks ve iç güdülerinin yanı sıra dili de içine alan çok karmaşık öğrenilmiş davranışlarla iletim yapan tek varlıktır. İletişim kuramamak imkansızdır. Hiçbir şey yapmamak bile anlamlı bir mesaj oluşturur ve iletişime girer. İletişimin içerik ve iliş
Yazar: sokağın velisi - Cevaplar: 0 - Görüntüleme: 1255
İnsan İlişkileri
APATİK OLMAK: İlgisizlik, duyarsızlık, hiçbir şeye ilgi göstermeme, duygusuz olma. Aşırı biçimi, insanı depresyona götürebilir. Apatik olmak kalabalıktan doğar.

SEMPATİK OLMAK: Diğer insanların duyguları ile aşırı ilgilenmek. Bazı insanlar sempatik olabilmek için kendi duygularını önemsemezler. Başkaları için yaşarlar. Başkalarına karşı aşırı ilgilidirler. Oldukça kırılgan olurlar.

Burada iki temel duygu vardır:

A-Merhamet duygusu

B-Sahiplenme duygusu

EMPATİK OLMAK: Apatiklik kavr
Yazar: sokağın velisi - Cevaplar: 0 - Görüntüleme: 2138
Ergenin Aile İçi İlişkileri Ve Sorunları
Ergenin davranışlarına rehberlik edecek değerleri kazanması ve sosyal yönden sorumluluklarını öğrenmesi konusunda yardıma gereksinimi vardır. Bu gereksinimi karşılayan ve ergenin yaşamında etkili olan toplumsal kurum ailedir.

Ergen yaşadığı toplumda kendi görev ve statüsü hakkında açık seçik bir fikre sahip değildir. Kendisine yetişkin görev sorumluluklarının verilmemesi ve statü belirsizliği ergeni mutsuz kılar. Statü belirleyici olarak aile, çocuğun toplumsal durumunu ve toplum içinde o yer
Yazar: öğrencitürk - Cevaplar: 0 - Görüntüleme: 5207
Sosyal 7. sınıf İletişim ve İnsan İlişkileri ünite-1 özeti
ÜNİTE-1
İLETİŞİM VE İNSAN İLİŞKİLERİ

İLETİŞİM BENİMLE BAŞLAR

İletişimSmile (41)uygu,düşünce veya bilgilerin akla gelebilecek her türlü yolla başkalarına aktarılmasıdır.
Her canlı değişik yöntemlerle iletişim kurar,Örneğin hayvanlar kimi zaman birbirlerini koklayarak kimi zaman da çeşitli sesler çıkartarak iletişim kurarlar.
Diğer canlılardan farklı olarak insanlar konuşma ve dinleme yeteneğine sahip olduğundan iletişimi geliştirme şansına sahiptir.
Başlıca İletişim Yolları:
1-Sözlü İletişi
Yazar: Fidansss - Cevaplar: 1 - Görüntüleme: 1739
İyi İnsan İlişkileri İçin Etkili Beden Dili
Bazen hareketleriniz gerçek düşüncelerini yansıtmayabilir. Çok ilgilendiğiniz bir konuya ilgisiz gibi görünebilir, yakın hissettiğiniz bir insana soğuk davranabilirsiniz. Beden dilimiz bazen biz istemeden karşı tarafa mesajlar verebilir. Oysa bazı küçük değişikliklerle kendinizi daha iyi ifade edebilir, daha etkili insan ilişkileri kurabilirsiniz.

"Çevrenizden Göreceğiniz İtibar ve Saygı, Kendinize Gösterdiğiniz Özen Kadardır."

Konuşurken Gözlere Bakın
İnsanların yüzüne bakanlar, bakma
Yazar: sokağın velisi - Cevaplar: 0 - Görüntüleme: 3953
İletişim Ve İnsan İlişkileri - Konu Anlatımı
İnsanların sahip oldukları bilgileri, duyguları ve düşünceleri çeşitli yöntemler kullanarak başkalarına aktarmalarına iletişim denir.

BAŞLICA İLETİŞİM YOLLARI:

1-SÖZLÜ İLETİŞİM: Karşılıklı konuşmaya dayalı iletişimdir.


2-YAZILI İLETİŞİM: Yazı yoluyla sağlanan iletişimdir. Not, mektup, gazete, dergi ve kitaplardaki yazılar veya yazılı işaretler aracılığı ile yapılan iletişimdir.


3-HAREKETLERLE İLETİŞİM: Jest, mimik ve çeşitli hareketlerle sağlanan iletişimdir. Sözsüz veya Beden d
Yazar: sirlimen - Cevaplar: 0 - Görüntüleme: 2261
5.sınıf kelimeler arasındaki anlam ilişkileri test
5.sınıf kelimeler arasındaki anlam ilişkileri test
Yazar: sokağın velisi - Cevaplar: 0 - Görüntüleme: 1994
Gençlerde Arkadaşlık İlişkileri
Gençlik çağı toplumsallaşmanın ve uyumun yapıldığı en önemli dönemdir. Bu çağda gence evi dar gelmeye başlar. Ana-babanın ona sürekli karıştığını, öğütler verdiğini, eleştirdiğini düşünerek evden uzaklaşır. Bu da kendisini boşlukta hissetmesini sağlar.

Kendisi gibi bağımsızlık arayan ve kendisiyle aynı düşünceleri paylaşan yaşıtları arasına katılır. Bu dönemde kuşkusuz sevgi ve bağlılık aramaktadır. Ailesinde bulamadığı takdirde kendi seçtiği arkadaşlarının olumsuz yanlarına göz yumabilme
Türkçe Çeviri : MyBBTürkiye, MyBB, © 2002-2019 MyBB Group.
MyBB Destek: InSiDe