Eğitim Sokağı
Hoşgeldiniz
Ziyaretçi. Kayıt Ol !

Sitemize Dosya Yükleyerek

Destek
Olabilirsiniz


Etiketler
Yazar: sirlimen - Cevaplar: 11 - Görüntüleme: 4100
Diyarbakır'da okullara 7 gün domuz gribi tatili
Diyarbakır Valiliği açıklamasında, "Bu vakalardan 5'i öğrencilerimizde görülmüş olup bu öğrencilerimizin eğitim gördüğü 4 okul, Hantepe Eğitim Şehitleri İlköğretim Okulu, Huzurevleri İlköğretim Okulu, Süleyman Nazif İlköğretim Okulu ve Diclekent İlköğretim Okulu'dur. Bu nedenle 19 Ekim 2009 Pazartesi gününden itibaren bu okullarımızda 5 gün süreyle eğitim ve öğretime ara verilmiştir" denildi.

Sabah yapılan bu açıklamanın ardından İl Hıfzıssıhha Kurulu'ndan da okullara 7 gün tatil açıklaması g
Yazar: sirlimen - Cevaplar: 0 - Görüntüleme: 1574
İşte MEB'in domuz gribi önlemleri

Sınıf ve odaların pencereleri belli aralıklarla açılarak kapalı alanlar havalandırılacak.

Tuvaletlerde sıvı sabun bulundurulacak.

Milli Eğitim Bakanı Nimet Çubukçu, halk arasında "domuz gribi" olarak bilinen (H1N1) virüsüne karşı okullarda alınması gereken önlemlere ilişkin valiliklere genelge gönderdi.

Bakan Çubukçu’nun imzasıyla yayımlanan genelgede, dünyanın birçok ülkesinin yaklaşık bir yıldır,
Yazar: sirlimen - Cevaplar: 0 - Görüntüleme: 1486
Ankara'da domuz gribi tatili
Ankara Valisi Kemal Önal, ''Domuz gribi virüsünün yayılmasını kontrol altında tutmak amacıyla'' Ankara'daki ilk ve orta dereceli okullarda yarından itibaren, 7 gün süreyle eğitim ve öğretime ara verildiğini bildird
Yazar: sirlimen - Cevaplar: 0 - Görüntüleme: 1570
Eğitime domuz gribi tatili
Milli Eğitim Bakanı Nimet Çubukçu, valiliklere 'Okulların Tatil Edilmesi' konulu bir genelge gönderdi. Çubukçu genelgede, "Gripten koruma ve yayılmasını önlemek amacıyla tedbir olarak 30 Ekim Cuma günü ülkemiz genelinde okul öncesi, ilköğretim, ortaöğretim kurumları ile yaygın eğitim kurumları, özel okullar, dershaneler ve etüt eğitim merkezleri 1 gün süreyle tatil edilecektir.

Bu süre içerisinde bakanlığımıza bağlı bütün okullar, belediyeler, il özel idareleri, okul aile birlikleri, sivil t
Yazar: sirlimen - Cevaplar: 0 - Görüntüleme: 2314
'Domuz gribi' tatili telafi eğitimi TRT 3'te başladı
29 Ekim Cumhuriyet Bayramı nedeni ile resmi tatil yapacak olan okullar 30 Ekim Cuma günü de açılmayacak. Hafta sonu ile birlikte tatil 4 gün olacak.

Milli Eğitim Bakanlığı kapsamı geniş tuttu. Sadece ilk ve ortaöğretim değil, özel okullar, dersaneler ve etüt merkezleri de tatil edildi.

TRT ile imzalanan protokol de bu sabah uygulanmaya başlandı.

"Domuz gribi" nedeniyle okulların tatil edilmesi üzerine verilecek telafi eğitimi TRT 3'den başladı.

Dersler, sabah saat 07.00-11.00 arasınd
Yazar: sirlimen - Cevaplar: 0 - Görüntüleme: 1630
İki okulda "domuz gribi" tatili
H. Sabiha Özlek ve Gazi liselerinde 1 Kasım'a kadar eğitim-öğretime ara verildi.
Dün gece yarısı Şanlıurfa Valiliği'nden domuz gribi ile ilgili açıklama yapıldı. Açıklamada, Şanlıurfa'da son 1 hafta içinde grip benzeri şikayetlerle başvuran toplam 14 hastadan alınan numunelerin İl Sağlık Müdürlüğü tarafından Ankara Refik Saydam Hıfzıssıhha Merkezi Başkanlığı'na gönderildi. Ankara'dan gelen sonuca göre vakalardan 12 hastada domuz gribi sonucu pozitif, 2 hastadan ise, negatif sonuç alındığı belir
Yazar: sirlimen - Cevaplar: 0 - Görüntüleme: 1633
okullar Tatil Edilerek Domuz Gribi önlenmez
Adıbelli, ders kitaplarının her yıl dağıtılmasını eleştirerek, kitapların en az 4-5 yıl okutularak tasarruf sağlanabileceğini belirtti.

Ders kitaplarına yılda 250 milyon lira harcandığını ifade eden Adıbelli, ''4 yıl aynı kitap okutulduğu zaman 1 katrilyon tasarruf sağlamış oluruz. Bu parayı da okullara gönderdiğiniz zaman okul müdürlerinin parayla ilişkisi kesilir, velilerden para toplanmamış olur'' diye konuştu.

Okullarda alınan domuz gribi önlemlerine değinen Adıbelli, ''Sayın Milli Eği
Yazar: sirlimen - Cevaplar: 0 - Görüntüleme: 1508
Okullarda Domuz Gribi devamsızlığı
AA muhabirinin İstanbul Valiliği ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü yetkililerinden aldığı bilgiye göre, pandemik A gribi nedeniyle kent genelinde çok sayıda okulda öğrenciler rapor alarak veya devamsızlık yaparak eğitimlerine ara verdi.

Öksürük, nezle veya hastalık belirtileri gösteren öğrenciler, hastanelerde doktor muayenesinden geçirildikten sonra aldıkları raporla okula gitmiyor. Bazı öğrenciler de kendisini hastalıktan korumak için devamsızlık yapıyor.

Rapor ve devamsızlık durumunun hastal
Yazar: ÖZGÜVEN - Cevaplar: 2 - Görüntüleme: 1715
Sağlık Bakanı'ndan Müjde ; "Domuz gribi salgını bitti"
Sağlık Bakanı Recep Akdağ, Domuz gribi nedeniyle bu güne kadar 600'ün üzerinde kişinin öldüğünü söyledi ve ekledi: Bilim adamlarımız ikinci bir dalga beklemiyor

Sağlık Bakanlığı’nın, toplum sağlının korunmasına destek olmak amacıyla başlattığı “Suya sabuna dokunun, hastalıklardan korunun’ kampanyasının tanıtım toplantısına katılan Sağlık Bakanı Recep Akdağ toplantı sonrası gazetecilerin sorularını yanıtladı.

40 HAMİLE ÖLDÜ
H1N1 salgınının aşağı yukarı tamamlandığını ifade eden Akdağ ancak
Türkçe Çeviri : MyBBTürkiye, MyBB, © 2002-2019 MyBB Group.
MyBB Destek: InSiDe