Eğitim Sokağı
Hoşgeldiniz
Ziyaretçi. Kayıt Ol !

Sitemize Dosya Yükleyerek

Destek
Olabilirsiniz


Etiketler
Yazar: sirlimen - Cevaplar: 0 - Görüntüleme: 1727
Hayat Bilgisi'ne devam edilecek
Milli Eğitim Bakanlığı'nın, ilköğretim Türkçe dersi programının değiştirilmesine ilişkin kararın 1, 2, 4 ve 5. sınıflara yönelik kısmı ile ilköğretim Hayat Bilgisi dersi programının değiştirilmesine ilişkin 116 sayılı kararını iptal etti.

Dava ile ilgili bilirkişi düzenlediği raporda, Sosyal Bilgiler 4 ve 5. sınıf ders kitaplarıyla, Fen ve Teknoloji 4 ve 5. sınıf ders kitaplarının Anayasaya, Atatürk ilke ve inkılabına, çağdaş bilim ve eğitim esaslarına aykırılıklarının bulunmadığı görüşü bild
Yazar: sirlimen - Cevaplar: 0 - Görüntüleme: 1731
SBS'de dikkat edilecek noktalar
İlköğretim 8. sınıf öğrencileri 6 Haziran Cumartesi günü, 7. sınıf öğrencileri 7 Haziran Pazar günü Seviye Belirleme Sınavları'na (SBS) katılacak.


SBS, tüm il merkezleri ile yurt dışında Lefkoşa, Trablusgarp, Riyad, Medine, Cidde, Aşgabat, Bakü ve Bişkek'de gerçekleştirilecek. SBS tüm sınav merkezlerinde Türkiye saatiyle 10.00'de merkezi sistemle aynı anda yapılacak.


8. sınıfların sınavı cumartesi günü saat 10.00'da başlayacak ve 120 dakika sürecek. Adaylara 100 soru yöneltilecek.

Yazar: sirlimen - Cevaplar: 0 - Görüntüleme: 1887
Rehberlik ve psikolojik danışmada dikkat edilecek hususlar
Rehberlik ve psikolojik danışmada dikkat edilecek hususlar
Yazar: sokağın velisi - Cevaplar: 0 - Görüntüleme: 1764
Sınav zamanı dikkat edilecek hususlar
Bütün çalışmalarınızı eksiksiz yaptığınız hâlde ihmal edeceğiniz bir ayrıntı başınıza dert açabilir. Sınavlarda başarılı olmak için sınav zamanında nasıl bir strateji izleneceği iyi bilinmelidir. Bu nedenle sınavdan önce ve sınav anında ne yapacağınız iyi bilmelisiniz.
"Mutlu son”a ulaşmak için yapılması gerekenler:

Sınavdan önce, sakatlanmayla veya hastalanmayla sonuçlanabilecek aktivitelerden; özellikle de futbol, basketbol ve güreş gibi sporlardan uzak durun.
Bir yıl boyunca yapamadığını
Yazar: sirlimen - Cevaplar: 7 - Görüntüleme: 5704
Not Girerken Dikkat Edilecek Hususlar
1) Tüm alanların doldurulması zorunlu değildir. Girilen değer sayısına göre puan hesaplanmaktadır.

2) Geçerli özrü olmadan sınava katılmayan veya proje ve performans (Değişik ibare: 20.08.2007/ 26619 RG) görevini teslim etmeyen öğrencilerin durumları puanla değerlendirilmez. Ancak aritmetik ortalama alınırken sayıya dâhil edilir (Yön. 38. Maddesi) denilmektedir.Bu durumda olan öğrenciler için e-Okul sisteminde puan alanına (0) sıfır girilecektir.

3) Geçerli özrü olduğu için; sınava katılam
Yazar: sirlimen - Cevaplar: 2 - Görüntüleme: 2549
Ağustos atamasında tercih edilecek okulların listesi
Ağustos atamasında tercih edilecek okulların listesi
Yazar: sirlimen - Cevaplar: 4 - Görüntüleme: 2718
32 bin okulun temizliği özel sektöre ihale edilecek
Milli Eğitim Bakanlığı, ilköğretim okullarında temizlik hizmetlerinin hizmet satın alınarak yapılmasını kararlaştırdı. Artık okullarda temizlik parası toplanmayacak

Her gün okşayarak pırıl pırıl okullara gönderdiğimiz çocuklarımızın okul dönüşünde yakındıkları, "okulun tuvaletleri pis, sınıflar kirli, okulun suyu temiz değil" yakınmaları artık sona eriyor. Milli Eğitim Bakanlığı bu amaçla ilk defa 2011 yılı Merkezi Yönetim bütçesinden ödenek tahsisi yaptı. Tahsis edilen ödenek 81 ilin özel id
Türkçe Çeviri : MyBBTürkiye, MyBB, © 2002-2019 MyBB Group.
MyBB Destek: InSiDe