Eğitim Sokağı
Hoşgeldiniz
Ziyaretçi. Kayıt Ol !

Sitemize Dosya Yükleyerek

Destek
Olabilirsiniz


Etiketler
Yazar: Fidansss - Cevaplar: 0 - Görüntüleme: 2002
Çocukluk Döneminde Cinsel Gelişim ve Cinsel Eğitim
Cinsellik ; sağlıklı bir insan profilinde önemli bir yer tutar. Cinselliğin temeli çocukta verilen eğitimlerle atılır. Çocuğun kendi bedenini keşfetme süreci ile başlayan cinsellik oyunlarla devam eder. Bir çok anne – baba çocuğun cinselliği çağrıştıran davranışları ile karşılaştığında ne yapacağını bilememekte ve bu davranışları yetişkin cinselliği ile karıştırmaktadır. Oysa ki çocuk cinselliği yetişkin cinselliğinden tamamen farklıdır ve çocuğun gelişiminde normal bir süreç olarak değerlend
Yazar: Fidansss - Cevaplar: 5 - Görüntüleme: 3436
Anne ben PEMBE giymem !...- Cinsel Roller
“Cinsiyet ayrımı toplum tarafından geliştirir ve çocuklara gizli mesajlarla empoze edilir. Anne babalar olarak bunun bilincinde olmalıyız ve çocuklarımızı ön yargısız büyütmeliyiz.”

Anne babaların, çocukların cinsel rolleri nasıl algıladıkları, bunları kabullenip, bu roller uygun nasıl davrandıklarını bilmesi çocukların sağlıklı kimlik geliştirmesinde yardımcı olacaktır.

Annesi pembe renkte bir kazak alan erkek çocuğun, annesine : “ Anne ben pembe giymem” diye neden tepki gösterdiğini hiç
Yazar: Fidansss - Cevaplar: 0 - Görüntüleme: 1853
ÇOCUĞUMA NASIL CİNSEL EĞİTİM VERMELİYİM?
Çocuğun cinsel eğitimi ülkemizde yeterince ele alınmamış ve aydınlığa kavuşturulmamış bir konudur. Bunun en önemli nedeni kültürümüzde bu konunun yasak olarak algılanmasıdır. Cinsel bilgilerin sır olarak saklandığı bir ortamda yetişen gençler çoğunluktadır. Anne-babalar büyümekte olan çocuklarının sorularına cevap vermeye çalışırlar ama iş cinsiyet ve üreme gibi konulara gelince şaşırıp kalırlar.


Çocukların ilk cinsellikle ilgili soru sorma dönemlerinde eksik ve kaçamak cevaplar vermek
Türkçe Çeviri : MyBBTürkiye, MyBB, © 2002-2020 MyBB Group.
MyBB Destek: InSiDe