Eğitim Sokağı
Hoşgeldiniz
Ziyaretçi. Kayıt Ol !

Sitemize Dosya Yükleyerek

Destek
Olabilirsiniz


Etiketler
Yazar: bilgeturk - Cevaplar: 0 - Görüntüleme: 1140
cilt bakımı
Yüz ve boyun dış etkenlerden çok fazla etkilenir. Yüzümüzün cilt yapısı elimizin cilt yapısına benzer. Fakat yüzümüzün cildinin elimizin cildine göre başka sorunları da vardır. Siyah noktalar, sivilceler, yağlanmalar veya kurumalar, kırışıklık gibi. Bunlar cildin gerçek ve en büyük düşmanıdır. Bu yüzden cilt bakımına genç yaşta başlayıp cildin türüne uygun cilt bakımı yapalmalıdır.


Herkes normal bir cilde sahip olmak ister. Fakat cilt ister normal, ister yağlı, ister kuru olsun asıl önemli
Yazar: bilgeturk - Cevaplar: 0 - Görüntüleme: 1569
Cilt lekeleri kabusunuz olmasın
Yazın tadı bir başka oluyor. Deniz, kum güneş, hafif giyisiler.. Ancak her güzelliğin de bir cefası muhakkak oluyor. Bunlardan biri de ciltteki lekelerin koyulaşması...

Güneş koruyucu kullanımındaki yetersizlik, koruyucuları sık sık tekrarlamama, yazın cildi güneşe karşı hassaslaştıran ilaç kullanımı yaz aylarında lekelerin artmasına neden oluyor. Lekelerin koyulaşması, uzmanlara başvuran hasta sayısının sonbaharda artmasına sebep oluyor.

Ancak korkmayın! Cildinizin lekesiz olmasını ve ca
Yazar: sirlimen - Cevaplar: 0 - Görüntüleme: 1687
Soğuk havalarda cilt daha çabuk yaşlanıyor
Cilt bakımı deyince abartılı uygulamalar, pahalı kozmetik ürünler akla geliyor

Ancak, pratik önerilerle çok geniş zamanlara gerek kalmadan da bakımlı ve sağlıklı olmak mümkün. Bunun için örneğin, gece cilt temizliği yapmadan yatmamak, nemlendirici sürmeden dışarı çıkmamak çok etkili uygulamalardır.

Düzenli ve dengeli beslenmenin, bol su içmenin genel vücut sağlığı kadar, cilt sağlığı için de temel ilkeler olduğu unutulmamalı.

Cilt bakımına yaşlanınca değil, cilt bozulmadan önce daha gen
Türkçe Çeviri : MyBBTürkiye, MyBB, © 2002-2020 MyBB Group.
MyBB Destek: InSiDe