Eğitim Sokağı
Hoşgeldiniz
Ziyaretçi. Kayıt Ol !

Sitemize Dosya Yükleyerek

Destek
Olabilirsiniz


Etiketler
Yazar: muallim - Cevaplar: 3 - Görüntüleme: 1633
Peygamberimizin kullandığı 40 öğretme metodu
Efendimiz Aleyhissalâtü Vesselâm, evrensel bir eğitim-öğretim sistemi getirmiş ve bütün kalpleri, bütün ruhları, bütün akılları, bütün nefisleri ideal ufka yükseltecek bir mesaj sunmuştur.


Efendimiz Aleyhissalâtü Vesselâm, evrensel bir eğitim-öğretim sistemi getirmiş ve bütün kalpleri, bütün ruhları, bütün akılları, bütün nefisleri ideal ufka yükseltecek bir mesaj sunmuştur. Sadece O’nun getirdiği sistemdir ki hem ruhu, hem aklı hem de nefsi, yükselebilecek en son noktaya ulaştırmıştır.
1
Yazar: sirlimen - Cevaplar: 0 - Görüntüleme: 1775
MEB den 40 bin öğretmen müjdesi
Milli Eğitim Bakanı Nimet Çubukçu, 2010 yılında atamayı planladıkları öğretmen kadrosu sayısının 40 bin olduğunu bildirdi.

Çubukçu, Milli Eğitim Bakanlığı bütçesi üzerinde milletvekillerinin sorularını yanıtladı.

Toplumsal cinsiyet eşitliliğinin yaygınlaştırılması için bir bütçe gerektiğini belirten Çubukçu, AB üyesi ülkelerde de en önemli konulardan birinin, cinsiyete dayalı bütçelemenin yapılması olduğunu ifade etti.

Bakan Çubukçu, yüksek öğrenim gören kadınların istihdama katılma o
Yazar: sirlimen - Cevaplar: 0 - Görüntüleme: 1960
2010 da 40 bin öğretmen alnacak
Kanal 24’de Hakan Çelik’in sorularını yanıtlayan Bakan Çubukçu, Milli Eğitim Bakanı olarak 6 aylık çalışma süresinde 25 bin öğretmen ataması yaptığını belirterek, 2010 yılında yaklaşık 40 bin öğretmen alımı yapacaklarını da bildirdi.

Çubukçu, sözleşmeli öğretmenlerin durumlarıyla ilgili olarak da, yaklaşık 70 bin sözleşmeli öğretmen olduğunu ve sözleşmelilerin kadroya alınması konusunda Maliye Bakanlığı ile çalışmalarının sürdüğünü dile getirerek, “Maliye Bakanlığı ile görüşmelerin olumlu ola
Yazar: sirlimen - Cevaplar: 0 - Görüntüleme: 1827
2010 yılında 40 bin öğretmen alınacak
Haftalık Para dergisinde yer alan habere göre; bütçe kanunuyla 32 bin yeni kadroya da imkan verildi. Kadro dağılımında Milli Eğitim, Sağlık ve İçişleri Bakanlıkları`na öncelik verilecek.

Bu çerçevede 35-40 bin öğretmen alınacak. Tamamına yakını üniversite mezunu olmak üzere yaklaşık 12 bin yeni polis memuru da emniyet kadrosuna katılacak.

Sağlık Bakanlığı da 20 bin civarında personel alacak. Bu fırsattan yararlanmak isteyen lisans mezunları için 10-11 Temmuz, ortaöğretim ve ön lisans mezun
Yazar: ÖZGÜVEN - Cevaplar: 3 - Görüntüleme: 2148
KANSERLERİN YÜZDE 40 I ÖNLENEBİLİR
*Türk Kanser Araştırma ve Savaş Kurumu Derneği, kanserlerin yüzde 40’nın potansiyel olarak önleyebileceğini söyledi.
Türk Kanser Araştırma ve Savaş Kurumu Derneği (TKASKD) , 4 Şubat Dünya Kanser Günü nedeniyle bir basın toplantısı düzenledi. Dernek, kanserlerin yüzde 40’nın potansiyel olarak önleyebileceğini söyledi. Önlem alınmazsa, dünya genelinde kanser yükünün artarak 2030 yılında 26 milyon yeni tanı kanser vakasına ve 17 milyon ölüme ulaşacağının tahmin edildiğini ifade edildi. TKAS
Yazar: sirlimen - Cevaplar: 0 - Görüntüleme: 2949
Elif Şafak-Aşkın 40 Kuralı

Ön sözünde "Aşk’ın hiçbir sıfata ve tanımlamaya ihtiyacı yoktur. Başlı başına bir dünyadır aşk. Ya tam ortasındadır, merkezinde, Ya da dışındasındır, hasretinde…" yazan, defalarca okuduğum ve arkadaşlarınıza verebileceğiniz en değerli hediyelerden biri olan, bu kitaptaki Aşk'ın 40 kuralı için Elif Şafak:

"Bunların hepsi hayali kurallar. Ben bunlara ´Gönlü Geniş Ruhu Gezgin Sufi Meşreplilerin 40 Kuralı´ diyoru
Yazar: sirlimen - Cevaplar: 7 - Görüntüleme: 4381
Şanlıurfanın 40 yıllık yabancı öğretmeni
1970 yılında asker öğretmen olarak geldiği Şanlıurfa’nın Akçakale ilçesine 20 kilometre uzaklıktaki Zenginova köyüne tayin edilen Abidin Gülerşen 40 yıl boyunca bu yörede 3 köyde öğretmenlik yaptı. Aslen Adana Kozan’lı olan Abidin hoca, bölgeden kaçan öğretmenlere inat hem köylü çocuklarını eğitti, hem de gittiği köylere ağaç sevgisi aşılayarak ağaçlandırdı. 3 yıl önce emekliliğini istemesine rağmen aynı okulda 3 yılda ücretli öğretmenlik yapan Abidin Gülerşen “Ben buralara çok emek verdim. Emek
Yazar: sirlimen - Cevaplar: 2 - Görüntüleme: 2653
Meb; Okula 40, Kitaba 400 Lira Veriyor
40 Milyon TL ödenek demek okul yaklaşık başına bin TL demektir. Harca harca bitmez… Bakanlık açıklamada; geçmişte hiç ödeme yapılmazken biz iki yıldır az da olsa kaynak ayırıyoruz diyor.

Bizim ülkemizde zengin fakir demeden herkese ücretsiz kitap dağıtılabiliyorsa, bu kitapların sadece poşetlenmesi için bile binlerce lira harcanabiliyorsa biz kaynağı bol zengin bir ülkeyiz demektir. O zaman okullarımızın temizliği için de binlerce liranın her ay gönderilmesi gerekir.

Ders kitapları için bu
Yazar: sadjkaj - Cevaplar: 0 - Görüntüleme: 2535
6.Sınıf Kesirler 40 Adet cevaplı test ve etkinlik
6 SINIF KESİRLER 40 ADET CEVAPLI TEST VE ETKİNLİK

Farklı kaynaklara kesirler konusu ile ilgili etkinlik ve testleri dosyadan indirebilirsiniz.

Cevap anahtarlarıda dosyada.

Kolay gelsin.

http://hotfile.com/dl/109043349/f581b39/...t.rar.html
Yazar: sirlimen - Cevaplar: 1 - Görüntüleme: 2520
MEB, okul müdürüne 40 bin liralık dava açtı
Okullarımızın personel ve diğer ihtiyaçları 2004 yılına kadar Okul Koruma Dernekleri tarafından karşılanmakta iken 2004 yılından sonra Okul Koruma Dernekleri kapatılmış bu işlev Okul Aile Birliklerine devredilmiştir. Okul Aile Birliklerinin yardım (bağış) toplamaları pedagojik olmadığı gibi yardım(bağış) toplamaları tüzel kişilik olmadıklarından hukuki de değildir.

Okul Koruma Dernekleri döneminde maddi imkansızlıklar nedeniyle personel çalıştırırken zaman zaman Sigorta işlemlerini yapmamışla
Türkçe Çeviri : MyBBTürkiye, MyBB, © 2002-2020 MyBB Group.
MyBB Destek: InSiDe