Eğitim Sokağı
Hoşgeldiniz
Ziyaretçi. Kayıt Ol !

Sitemize Dosya Yükleyerek

Destek
Olabilirsiniz


Etiketler
Yazar: sirlimen - Cevaplar: 0 - Görüntüleme: 2123
Çocuğunuza düzenli olmayı nasıl öğretebilirsiniz?
Anne-baba olarak çocuğumuzda istediğimiz en önemli kriterlerden birisi okul başarısıdır. Bunun için neredeyse elini sıcak sudan soğuk suya değdirmeden, yemesinden içmesine, düzenine tertibine varana kadar bütün ihtimamı göstermişizdir. Ama belki de sorun burada başlıyor.

Düzensizlik özellikle de sorumsuzlukla birleşince tam bir başarı düşmanı olup karşımıza çıkıverir. Dağınık bir ortamı ve çalışması olan çocukların başarıları da inişli çıkışlı olur.

Herhangi bir problemi (dikkat eksikliği,
Yazar: sokağın velisi - Cevaplar: 3 - Görüntüleme: 3876
Çok Zeki Çocuğunuza, Zeki Olduğunu Söylemeyin
İngiltere"de yapılan bir araştırma, çocuklara, IQ"sunun arkadaşlarından daha yüksek olduğunu söylemenin ve hissettirmenin olumsuz sonuçlar yarattığını gösterdi.
Prof. Joan Freeman başkanlığında yapılan araştırmada, yaşları 5 ila 14 olan 210 çocuk, 27 yıl boyunca incelendi. Denekler, IQ"su normal çocuklardan daha yüksek olan ve bunu bilen,IQ"su normal çocuklardan daha yüksek olan ancak daha zeki olduğunu bilmeyen ve normal çocuklar olmak üzere 3 gruba ayrıldı.

1974, 1984 ve 2001 yılında ayr
Yazar: sirlimen - Cevaplar: 0 - Görüntüleme: 3295
Ne Koruyucu Ne Yarışçı Aile Olun, Çocuğunuza Destek Verin Yeter
Prof. Dr. Erford, arışı koruyucu T. Erford ya da yarışçı ailelere seslenerek, “Her şeyden önce aile, destekleyici olmalı. Çocuklarıyla konuşmayı bilmeli” diyor.


[color=#000000][size=small][font=verdana, sans-serif]ABD’nin en önemli psikolojik danışmanlarından Prof. Dr. Bradley T. Erford, geçtiğimiz günlerde Türkiye’ye gelerek rehber öğretmenlerin mesleki gelişimlerine katkı sağlamak ve ebeveynleri, çocuk geliş
Türkçe Çeviri : MyBBTürkiye, MyBB, © 2002-2022 MyBB Group.
MyBB Destek: InSiDe