Eğitim Sokağı
Hoşgeldiniz
Ziyaretçi. Kayıt Ol !

Sitemize Dosya Yükleyerek

Destek
Olabilirsiniz


Etiketler
Yazar: sirlimen - Cevaplar: 0 - Görüntüleme: 2307
Seviye Tespit Sınavlarına yeniden İzin Çıktı
- Milli Eğitim Bakanlığı, illerde merkezi başarı tespit sınavları düzenlenmesine yeniden izin verdi.

Milli Eğitim Bakanı Nimet Çubukçu imzasıyla "Başarı Tespit Sınavı" konulu genelge yayımlandı.

Genelgede, yenilenen ilköğretim programlarının temel felsefesi anlatılarak, bu bağlamda uygun yöntem ve teknikler kullanılarak, öğrencilerin öğrenme yaşantılarında aktif rol üstlenmelerinin esas alındığı vurgulandı.

Ayrıca, öğrencilerin kazanımlara ulaşma seviyelerini doğru şekilde ölçecek nitel
Yazar: bilgeturk - Cevaplar: 2 - Görüntüleme: 2198
Affın Şarkısı Bile Çıktı
Yazar: sokağın velisi - Cevaplar: 0 - Görüntüleme: 2464
SBS'de Derece Yapanlar Özel Okullardan Çıktı
Seviye Belirleme Sınavı (SBS) sonuçlarına göre Antalya Özel Manavgat İlköğretim Okulu öğrencisi Mustafa Kurucu son üç yılın sınav ve okul başarı puanlarına göre 500 tam puan alarak birinci oldu.

Mİlli Eğitim Bakanlığı (MEB) Ortaöğretim Kurumlarına Geçiş Sistemi çerçevesinde Ortaöğretime Yerleştirme Puanı (OYP) ile öğrencilerin 6, 7 ve 8. sınıflardaki SBS puanı ve Yıl Sonu Puanlarına dayalı olarak her yıla ait Sınıf Puanlarının birleştirilmesiyle hesaplama yaptı.

Bu hesaplamaya göre, Antaly
Yazar: sokağın velisi - Cevaplar: 0 - Görüntüleme: 1534
ÖSYM Rant Kapısı Çıktı
Üniversiteye girmek için öğrenim hayatları boyunca ter döken ve son bir sene de dershane yollarını aşındıran öğrencileri hayal kırıklığına uğratan ÖSYM'nin rant kapısı olduğu ortaya çıktı.


Üniversiteye girmek için öğrenim hayatları boyunca ter döken ve son bir sene de dershane yollarını aşındıran öğrencileri hayal kırıklığına uğratan ÖSYM'nin rant kapısı olduğu ortaya çıktı. Bütçesi olmadığı ileri sürülen ÖSYM'nin "Genel Kamu Hizmetleri" başlığında 11 milyon 290 bin 700 TL, "Eğitim Hizmetl
Yazar: sirlimen - Cevaplar: 0 - Görüntüleme: 1679
KPSS'de varan 2: Genel Kültür'de de 'çiftler' çıktı
KPSS mağdurlarının ısrarla tüm sınavın iptaline yönelik isteklerini haklı çıkaracak kanıtlara ulaşıldı.

B.Ş ve B.Ş isimli çevre mühendisi kardeşler, 10-11 Temmuz’daki KPSS’de sadece Genel Kültür ve Genel Yetenek test sorularını yanıtladılar. Her iki kardeş, Genel Yetenek testinden 51 doğru, sekiz yanlış, Genel Kültür testinden ise 44 doğru 16 yanlış yaptı. Her ikisinin de KPSS-1 puanı 80.316, KPSS-2 puanı 79.853 ve KPSS-3 puanı ise 79.327. Kardeşler, bu puanlarla mühendis ünvanıyla Jandarma P
Yazar: sirlimen - Cevaplar: 0 - Görüntüleme: 1498
Uludağda Güzellik Buzdan ÇıktıYazar: sirlimen - Cevaplar: 0 - Görüntüleme: 1850
Atanamayan Öğretmenler Taksim de Eyleme Çıktı
Öğretmen adayları eylem için Taksim meydanında bir araya geldi. 'Ücretli öğretmenlik kaldırılsın' yazılı pankart ve döviz taşıyan eylemciler, 'ücretli köle olmayacağız' sloganı attı. Katılımların tamamlanmasıyla birlikte grup İstiklal Caddesi'ne doğru yürüyüşe geçti. Slogan atmaya devam eden eylemciler Galatasaray Lisesi önünde tekrar toplanarak ıslıklar eşliğinde eylemine devam etti. Bu sırada grubun ön tarafında bulunan iki kişi siyah renkli yazı tahtasını eylem boyunca ellerinde taşıdı.

Gr
Yazar: sirlimen - Cevaplar: 0 - Görüntüleme: 2176
Enflasyon yüksek çıktı, memura ek zam geliyor
Enflasyonda, son iki ayda üst üste yaşanan yüksek artış, memur ve emekliye ek zam yolunu açtı. Bugün açıklanan oranla birlikte enflasyon artışı, hükümetin memur ve emekliye verdiği yıllık artışı geçmiş oldu. Böylece Aralık ayı enflasyonu sıfır bile çıksa, memur ve emekliye yaklaşık yüzde 1.7 oranında enflasyon zammı verilecek.

2011 yılı için yüzde 4+4 oranında maaş artışı öngörülen memur ve emeklilerinin, fark alabilmeleri için TÜFE’nin yüzde 8.16’nın üzerine çıkması gerekiyordu. Kasım enflas
Yazar: sirlimen - Cevaplar: 0 - Görüntüleme: 2404
Aralık Enflasyonu fazla çıktı memura yüzde 2,67 ek zam geldi
6 aylık zam oranı yüzde 6,78'e çıkacak

Böylece, devlet memurları ve sözleşmeliler, yüzde 4'lük ikinci yarı yıl zammının üzerine yüzde 2,67 enflasyon farkı alacak. Böylelikle 6 aylık zam oranı yüzde 6,78 olacak. Memur emeklilerinin zamdan doğan maaş farkları ise Sosyal Güvenlik Kurumunca daha sonra ilan edilecek tarihte hesaplara yatacak.

Memur ve memur emeklilerine enflasyon farkı verilmesinden dolayı, 2012 Merkezi Yönetim Bütçesinde yer alan maaş katsayıları, enflasyon farkını da karşıla
Yazar: sirlimen - Cevaplar: 1 - Görüntüleme: 1727
Memurlar Bugün Eyleme Çıktı
Hükümet ile memurun 21 gün süren zam pazarlığından sonuç çıkmadı. Hükümetin son turda teklifi yüzde 3.5+4’e çıkarmasını yetersiz bulan memurlar bugün eylem yapıyor. Tren seferlerinde aksama yaşanırken, öğretmenler ve doktorlar da iş bıraktı. KESK, Kamu-Sen, Birleşik-Kamu İş ile Memur-Sen'e Bağlı Eğitim-Bir-Sen'in organize ettiği eyleme 700 bine yakın üyenin katılması bekleniyor.

Sendikalar da kendi içlerinde bölündü. Memur-Sen, KESK ve Kamu-Sen ile birlikte hareket etmeyecek. Yarın ise sendik
Türkçe Çeviri : MyBBTürkiye, MyBB, © 2002-2020 MyBB Group.
MyBB Destek: InSiDe